בית / רשלנות רפואית בלידה / רשלנות בניתוח קיסרי
רשלנות בניתוח קיסרי
By MediaJet - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25837037

רשלנות בניתוח קיסרי

רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

לפי כתב העת לרפואה של ניו זילנד, היום מעל 30 אחוזים של לידות נעשות על ידי ניתוח קיסרי. מדובר בניתוח רפואי בו הפעולה שנעשית היא חדירה דרך הבטן של האם והרחם כדי לסייע בלידה של התינוק. ניתוחים קיסריים נעשים לרוב כשהביטחון של האם והתינוק נמצאים תחת סכנה.

בעוד שניתוחים קיסריים הם תהליכים שגרתיים, לפעמים בעיות יכולות לקרות. רוב הרופאים  מצוידים היטב לטפל במקרים  בהם דרושים ניתוחים קיסריים, אבל קיימים סיבוכים בהם האם או הילד  מפגעו בצורה לא הכרחית.

בשלב הזה, אנו נעבור על הזנחה מצד הרופא במהלך ניתוח קיסרי,  ומה אתם צריכים לדעת כדי להגיש תביעה מסודרת בנוגע לרשלנות רפואית

ניתוחים קיסריים מתוכננים ולא מתוכננים

ניתוחים קיסריים יכולים להיות מתוכננים ויכולים להיות לא מתוכננים. לפני הניתוח, הרופא יכול להחליט  שביצוע ניתוח קיסרי הוא מומלץ לבטיחות של התינוק והאם.  במהלך לידה רגילה, סיבוכים יכולים לעלות שדורשים מהרופא  שלך לבצע ניתוח קיסרי לא מתוכנן.

סיבות נפוצות לניתוח קיסרי מתוכנן :

  • הלידה מתעכבת לאופן לא סדיר
  • התינוק או האם מראים סימנים של מצוקה
  • חבל הטבור מסובב מסביב לראשו של התינוק
  • התינוק גדול מדי ללידה סדירה

 

סיבות נפוצות לניתוח קיסרי מתוכנן:

  • לאם יש זיהום שיכול להידבק לתינוק
  • התינוק נשאר בתנוחה בה ראשו פונה מטה קרוב ליום הלידה
  • האם נמצאת במצב של חולשה לפני הלידה
  • האם נושאת יותר מתינוק אחד
  • האם עברה ניתוח קיסרי בעבר, ולידה נורמאלית יכולה לקרוע את החדירה הקודמת שלה (תופעה שגם נקראת "פריצה רחמית").

 

סיבוכים בניתוחים קיסריים ורשלנות רפואית

 

תביעות  רשלנות רפואית  גורמות לפשרות בשווי של מיליוני דולרים וזכאות של משפט בכל שנה. רשלנות של רופאים  מוגדרת בעיקר כ"פעולה של רופא  שסוטה מטה מן הסטנדרט שהוקם  בקהילה הרפואית, וכתוצאה מכך  המטופל נפגע  ללא צורך".

אם אתם או התינוק שלכם נפגעתם בגלל הזנחה של הרופא, ייתכן שאתם זכאים להגיש תביעה נגד הרופא (או רופאים) וייתכן שגם את בית החולים בו התרחש הניתוח הקיסרי.

 

פגיעות לתינוק

במהלך הלידה, האם או הילד יכולים להיות במצוקה בגלל סיבוכים בניתוח הקיסרי. כשזה קורה,  הרופא חייב להיות מוכן לפעול. אם הרופא אינו עוקב אחר הפרוטוקול הרפואי, התינוק יכול לסבול מפציעת לידה רצינית.

פגיעות נפוצות של התינוק:

חתכים וצלקות:

ייתכן שהרופא יגרום לחדירה כל כך עמוקה, שתגרום לחתכים או פגיעות לתינוק.  במקרים מסוימים, חתך יכול להיות עמוק מספיק שיהיה צורך בתפרים, דבר שיגרום לצלקות תמידיות.

חוסר חמצן

כשניתוח קיסרי נדחה, הילד יכול לסבול מחוסר חמצן. כתוצאה  מחוסר חמצן, הילד יכול לסבול מפציעות בהתפתחותו או פגיעה  מוחית.

השיתוק של ארב

השיתוק של ארב קורה כאשר הרופא מתקשה  להוציא את התינוק  ומשתמש ביותר מדי כוח בהוצאתו, ומכך נוצרת פציעה של התינוק בקבוצת העצבים במקלעת הזרוע שבאזור הכתף. ברוב המקרים, כישלונו של רופא  לבצע ניתוח קיסרי מוביל לפציעה.

לידה מוקדמת

כשרופא מבצע ניתוח קיסרי מוקדם מדי בהיריון, ייתכן שהריאות של התינוק, הלב שלו ואיברים אחרים בגופו לא מפותחים מספיק, כמו בלידות בריאות.

גרימת מוות ברשלנות

במקרים קיצוניים, ההשפעות של רופא רשלני  יכולות לגרום לתינוק למות מרשלנותו.

 

פציעות של האם:

אובדן של יותר מדי דם 

במהלך ניתוח קיסרי, אם הרופא פותח את הרחם, הרבה דם יכול להיאבד במהירות, וייתכן שהרופא יהיה חייב להשתמש בתרופות כדי לטפל במצב. במקרים חמורים, הרופא יכול לכרות  עורק. כשזה קורה, ייתכן שכריתת רחם לא מתוכננת צריכה להיעשות.

זיהום

כלים רפואיים לא מחוטאים כראוי,  מטליות שבטעות נעזבו בתוך האם, וכישלון  להחדיר אנטיביוטיקה לגוף  יכולים לגרום לזיהומים, שיכולים להוביל לחום, ובמקרים קיצוניים, מוות.

קרישי דם

קרישי דם יכולים ואפילו סבירים להופיע במהלך או לאחר ניתוח קיסרי. כישלונו של הרופא להשתמש בתרופות שמדללות דם, ומאפשר לאם לקום  וללכת  כמה שיותר מוקדם, יכולים להוביל לקרישי דם שיכולים להגיע לריאות או למוח.

פציעות בשלפוחית השתן ובמערכת העיכול

שלפוחית השתן ומערכת העיכול הם האיברים הקרובים ביותר לרחם. הם  פגיעים לחתכים ולנזק מהכלים שמוכנסים או מוצאים לא כראוי כדי לחתוך את הרחם.

פציעות מהרדמה

מומחה להרדמה  גם נוכח במהלך ניתוח קיסרי כדי להשתמש בחומרי הרדמה כללים או מקומיים לעמוד השדרה,, וכדי לבחון את השלבים של הגוף של האם.  חוסר בהרדמה יכול לגרום לכאב עצום מצד האם, יותר מדי יכול לגרום ללחץ דם נמוך.

 

השלכות משפטיות לפציעות מניתוחים קיסריים

אם אתם או התינוק שלכם נפגע במהלך סיבוכים של ניתוח קיסרי, כדאי לכם לפנות לעורך דין מומחה ברשלנות רפואית כמה שיותר מוקדם.  תשיגו  עותקים של כל הפנקסים הרפואיים שלכם, וכל מסמכים אחרים שמקורבים למקרה שקרה. יש לכם את הזכות לכל המסמכים האלה.

לאח שיחה אתכם, וסקירה של המסמכים הרפואיים שלכם, עורך הדין שלכם ידע אם יש לכם מספיק ראיות להגיש תביעה על סעיף רשלנות רפואית.

בנוסף, עורך הדין שלכם יציע לכם אם כדאי לכם  להגיש תביעה  נגד בית החולים. ברוב המקרים, בתי חולים אחראיים  להתנהגות מוזנחת  של הרופאים. עורך הדין שלכם חייב להוכיח  שבית החולים ידע,  או שהיה צריך לדעת, שלרופא הייתה היסטוריה של הזנחה, ועדיין היה מורשה  להמשיך בעבודתו.

לאחר הגשת התביעה, עורך הדין שלך יעסוק בהרבה גילויים לפני המשפט, החל מהנפקת צו הגעה לרופא  ולבית החולים עבור כל המסמכים הרפואיים שלכם. תמיד קיים סיכוי  שהרופא ובית החולים החזיקו בעוד מסמכים , שיכלו לגרום לנזק.  אבל ברגע שהמסמכים האלה נמצאים תחת צו ההגעה, אין לרופא או לבית החולים דבר לעשות מלבד  להגיש  את המסמכים האלה.

הדבר הבא, עורך הדין שלכם ישיג מערך מהרופא שביצע את הניתוח הקיסרי ועוד אחד ממנהלי בית החולים. מערך הוא בדיקה טרום-משפטית שקורת במשרדו של עורך הדין שלך. אז, הרופא והמנהל (או מנהלים) ישבעו ויהיו חייבים לומר את האמת תחת שבועה.  כל ייצוג מפליל שהם מבצעים יגרמו  לחוסר אמון בבית המשפט.

עורכי הדין הטובים ביותר בתחום רשלנות רפואית לפעמים יודעים יותר בנוגע לפעולות רפואיות שנעשות בניתוח קיסרי יותר מהרופאים עצמם. עורך הדין שלך גם ישכור רופא מומחה אחד או יותר כדי לחקור מקרוב את הפעולות של הרופא המואשם בהזנחה.

 

הגשת תלונה במנהלת הרפואית המדינית

עורך הדין שלך יכול להציע לך להגיש תלונה  נגד הרופא המזניח עם  המנהלה הרפואית המדינית. זה נעשה עבור שתי סיבות. הראשונה היא ליידע את המנהלה שהרופא שלך יכול להווה סיכון  לנשים אחרות והתינוקות שלהן. הסיבה השנייה היא לשאול עזרה לתביעה המשפטית הרפואית שלכם.

הגשת תלונה עם המנהלה היא התחלה של חקירה של  הרופא. אם המנהלה מחליטה שהפעולות של הרופא  לא נעשו תחת הסטנדרט הרפואי, הם יכולים לצנזר את הרופא, או להשעות אותו או לשלול לו את הרישיון לעסוק ברפואה. פעולה מתועדת נגד הרופא על ידי המדינה יכולה להוות ראיות  קריטיות לתמיכה בתביעה שלך.

אולי יעניין אותך גם

רשלנות בלידה

רשלנות בלידה

סבלתם מרשלנות בלידה? כל המידע במאמר: קיימים שני סוגים גדולים של רשלנות בלידה הקורים כתוצאה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *